فصل تدوین-حلول ماه محرم یادآور مصیبت عظیمیست که در واقعه کربلا به وقوع پیوست و دل های محبین حضرتش را مملو از غمی ابدی نمود.

فصل تدوین-حلول ماه محرم یادآور مصیبت عظیمیست که در واقعه کربلا به وقوع پیوست و دل های محبین حضرتش را مملو از غمی ابدی نمود.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،«قافله عمر» نام مستندی است که به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان در واحد فرهنگی – هنری شرکت بازرگانی جهان ابزار به تهیه کنندگی رامین شیرپایی تهیه شده که در آن عشق و ارادت عاشقان و پیرغلامان حضرت سیدالشهدا (ع) در صنف ابزارفروشان تبریز به تصویر کشده شده است.

در صنف ابزار فروشان نیز به مانند دیگر اقشار جامعه بودند پیسکشوتان و خیرانی که با عشق ابا عبدالله خالصانه در میدان ترویج و تبیین پیام کربلا، به قدر وسع، هر آنچه از بزرگان این مکتب آموخته بودند را عرضه نمودند و اینک خود به خاطره ها پیوسته اند. آنان که قافله عمرشان سراسر سفر بود در مسیر عشق به امام خوبی ها و خدمت در آستان مقدس آن بزرگوار بود.

امسال اگر چه به دلیل شیوع ویروس کرونا عزاداری های مان حال و هوایی دیگر داشت، اما فرصتی به وجود آمد تا به شعار شور حسینی – شعور حسینی به معنی واقعی کلمه نزدیک تر شده و بتوانیم با دلهای حسینی عجین شویم.

شرکت بازرگانی جهان ابزار نیز امسال با تفکری نو اقدام به تولید مستندی از پیشکسوتان، پیرغلامان و خیرین صنف ابزار فروشان صنعتی و ساختمانی نمود تا تصویری مانا از عاشقان ابا عبدالله به یادگار گذارد.

در مستند قافله عمر، بزرگان و پیشکسوتانی چون دکتر علی اسداللهی، مجید امیدآذر،جلیل حاتمی، محمد تقی پور پل سنگی، صمد ذریه و محمد رزمی به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص اهمیت عزاداری، فرهنگ عاشورایی و تأثیری که باید از راه و منش حضرت سیدالشهدا در زندگی و کسب و کار خود داشته باشیم پرداخته اند.

از شما دعوت می کنیم با مشاهده این مستند، یاریگر ما در اشاعه فرهنگ عاشورایی باشید.