فصل تدوین-رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت شهرکهاي کشاورزي کشور گفت: تاکنون بيش از يکصد هکتار از اراضي شهرکهاي گلخانه اي آذربايجان شرقي به سرمايه گذاران واگذار شده است.

فصل تدوین-رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور گفت: تاکنون بیش از یکصد هکتار از اراضی شهرکهای گلخانه ای آذربایجان شرقی به سرمایه گذاران واگذار شده است.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ مهندس علی اشرف منصوری درحاشیه جلسه بررسی احداث شهرک دامپروری در بناب  که مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و مهندس کریم مهری عضو هیئت مدیره شرکت شهرکهای کشاورزی نیز حضور داشتند با اعلام این خبر گفت: در آذربایجان شرقی ۹ باب شهرک گلخانه ای به مساحت حدود ۴۵۰ هکتار وجود دارد که نزدیک به ۶۰ هکتار از آن در مرحله ساخت و یا مراحل پایانی احداث است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم چند ماه آینده شاهد بهره‌برداری از این طرح ها باشیم که نقشی اساسی در افزایش تولید محصولات گلخانه‌ای، ایجاد اشتغال و بهره بهرداری بهینه از منابع آب و خاک که یکی از محدودیت های این منطقه است خواهد داشت.

مهندس منصوری همچنین گفت: در استان آذربایجان شرقی ۳ شهرک دامپروری به مساحت ۳۲۰ هکتار وجود دارد که از این میزان ۱۱۳ هکتار واگذار شده که همه آنها در مرحله پایانی ساخت و بهره برداری است.

حجت الاسلام محمد باقری بنابی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با ایجاد شهرک دامپروری در شهرستان بناب علاوه بر ساماندهی وضعیت موجود صنعت دامپروری، شاهد ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای دامپروران و افزایش تولیدات دامی در شهرستان خواهیم بود.

گفتنی است شهرک دامپروری شهرستان بناب در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با اعتباری بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان در ۱۵ ماه آینده در روستای حاجی مصیب ساخته می‌شود.