شهردار منطقه ۴ تبریز خبر داد: افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی بودجه آسفالت برای سال جاری/ هزینه‌کرد در احداث کانال ها نتیجه بخش بوده است

  پرینت
شهردار منطقه ۴ تبریز خبر داد: افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی بودجه آسفالت برای سال جاری/ هزینه‌کرد در احداث کانال ها نتیجه بخش بوده است
شناسه خبر : 2189 | تاریخ انتشار : ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴ | ارسال توسط :
آرمان تبریز-شهردار منطقه ۴ تبریز از اختصاص بیشترین مبلغ بودجه برای پروژه های مرتبط با حوزه حمل و نقل و ترافیک خبر داد و گفت: مطالبات شهروندان در خصوص آسفالت خیابان ها و معابر منطقه مدنظر قرار گرفته و بودجه این بخش برای سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی داشته است.

آرمان تبریز-شهردار منطقه ۴ تبریز از اختصاص بیشترین مبلغ بودجه برای پروژه های مرتبط با حوزه حمل و نقل و ترافیک خبر داد و گفت: مطالبات شهروندان در خصوص آسفالت خیابان ها و معابر منطقه مدنظر قرار گرفته و بودجه این بخش برای سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی داشته است.

اکبر امجدی با اشاره به بودجه ۱۱۵ میلیاردی مصوب سال ۹۹ شهرداری منطقه ۴ تبریز برای پروژه های عمرانی، اظهار کرد: در میان پروژه های عمرانی، حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری شامل احداث معبر، مسیرگشایی و آسفالت از جمله مهم ترین پروژه ها به شمار می آید و بر این اساس ۶۳ میلیارد تومان از مجموع بودجه عمرانی سال ۹۹ این منطقه به این بخش اختصاص یافته است.

او ادامه داد: احداث سه خیابان در سطح منطقه طی سه ماهه نخست سال ۹۹ در ردیف برنامه های شهرداری منطقه ۴ قرار دارد که کار تملک آنها سال گذشته تمام شده و در سال جاری احداث و به بهره برداری می رسد.

شهردار منطقه ۴ تبریز عنوان کرد: از مجموع ۶۳ میلیارد تومان اعتبار برای بخش حمل و نقل و ترافیک، ۳۳ میلیارد تومان به بخش تملک مسیرگشایی، ۱۸ میلیارد به بخش آسفالت، پنج میلیارد به قطار شهری و همچنین دو و نیم میلیارد برای خط کشی و نصب تابلوها و علائم ترافیکی اختصاص می یابد.

او با بیان اینکه ۲۸ میلیارد تومان برای بخش محیط زیست و خدمات شهری پیش بینی شده است، گفت: سال ۹۹، از سوی شورای اسلامی شهر سال فضای سبز نامگذاری شده و بر این اساس پنج میلیارد تومان برای احداث پارک های محله ای در سطح منطقه تعیین شده است. همچنین رقم ۱۰ میلیارد برای پارک بزرگ و سه و نیم میلیارد برای احداث فضای سبز پیش بینی شده است.

امجدی اظهار کرد: پنج میلیارد تومان برای هدایت آب های سطحی و یک و نیم میلیارد نیز برای توسعه شبکه آب منطقه در نظر گرفته شده است. همچنین در حوزه بازآفرینی شهری نیز پنج میلیارد پیش بینی شده که از این میان دو میلیارد برای پارک های محله ای و سه میلیارد نیز برای پیاده راه سازی و مرمت بازارچه گجیل که جزو مناطق تاریخی و هویتی تبریز است، اختصاص می یابد.

او اولویت طرح های منطقه را تکمیل پروژه میدان آذربایجان دانست و گفت: رویکرد شهرداری تبریز در خصوص پروژه میدان آذربایجان این بود که ابتدا مسیر برای تردد باز شود و سپس کار تکمیل نماها انجام شود که عقیده دارم این یک تصمیم درست از سوی شهردار محترم تبریز بود. نمای مدنظر برای این پروژه، سال قبل انتخاب و کار تکمیل آن از بهمن ۹۸ آغاز شده و اکنون عملیات سیستم روشنایی و فضای سبز در حال انجام است.

شهردار منطقه ۴ تبریز با اشاره به عملیات احداث کانال های دفع آب های سطحی منطقه، اظهار کرد: معضل آب های سطحی منطقه به گونه ای بوده که برای برطرف کردن آن، در چهار سال اخیر بطور میانگین هر سال پنج میلیارد تومان هزینه در پی داشته است که با گذشت این مدت، اکنون نتایج این هزینه کرد در منطقه دیده می شود و مواقع بارش مشکل حادی بوجود نمی آید.

او در خصوص مسیرگشایی های انجام گرفته در سطح منطقه، گفت: طی دو سال گذشته پنج مسیرگشایی در منطقه انجام شده است و در سال جاری نیز به این مسئله خواهیم پرداخت. در بحث آسفالت نیز با توجه به مطالبات شهروندان محترم، بودجه هشت میلیاردی سال قبل به ۱۸ میلیارد در سال جاری افزایش یافته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه
افزودن ۱۰۰دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی دشوار بود
اخذ گواهینامه های مدل مدیریت سبز و جامعه سبز اروپا و بنیاد جهانی انرژی توسط شرکت آب وفاضلاب آذربایجان شرقی
نشست تخصصی ایجاد سلول بهداشتی دفن پسماندهای بیمارستانی بی‌خطر شده
دیدار مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه با نماینده معزز ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی
فوت شهروند سالخورده به دلیل ایست قلبی در داخل اتوبوس مسیر تندرو تبریز
گزارش تصویری استمرار نظافت و ضدعفونی درشرکت اتوبوسرانی تبریز و حومه
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.