تاریخ انتشار : شنبه 18 مرداد 1399 - 15:45
کد خبر : 2649

معرفی شهدای اصحاب رسانه آذربایجان‌شرقی بمناسبت ۱۷مرداد روز خبرنگار

معرفی شهدای اصحاب رسانه آذربایجان‌شرقی بمناسبت ۱۷مرداد روز خبرنگار

تبریزکهن-تبریز-بمناسبت ۱۷مرداد روز خبرنگار ؛ شهدای اصحاب رسانه آذربایجان‌شرقی معرفی شدند که اسامی این شهدای گرانقدر  به شرح ذیل می باشد . شهید پرویز باغبان‌نوین:  نوزدهم فروردین ۱۳۴۳، در شهرستان تبریز به دنیا آمد. پدرش محمدعلی، اوراق فروش بود و مادرش کشور نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. عکاسی می کرد. به عنوان

تبریزکهن-تبریز-بمناسبت ۱۷مرداد روز خبرنگار ؛ شهدای اصحاب رسانه آذربایجان‌شرقی معرفی شدند که اسامی این شهدای گرانقدر  به شرح ذیل می باشد .

شهید پرویز باغبان‌نوین:  نوزدهم فروردین ۱۳۴۳، در شهرستان تبریز به دنیا آمد. پدرش محمدعلی، اوراق فروش بود و مادرش کشور نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. عکاسی می کرد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیستم اردیبهشت ۱۳۶۱، در شلمچه بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مدفن وی در گزار شهدای وادی رحمت زادگاهش قرار دارد.شهید غلامحسین حیدرنیا فتح‌آباد: بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۴۵، در شهرستان تبریز به دنیا آمد. پدرش محمدعلی، در شهربانی کار می‌کرد و مادرش رباب نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و سوم اسفند ۱۳۶۳، در هویزه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و مزار او در گلزار شهدای وادی رحمت زادگاهش واقع است.

 • فیلم بردار آزاد

شهید مجید جباری‌شهیر: یکم دی ۱۳۳۹ در شهرستان تبریز به دنیا آمد. پدرش حسن، پارچه فروش بود و مادرش حوا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. سال ۱۳۵۸ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به‌عنوان پاسدار فعالیت می‌کرد. هفدهم بهمن ۱۳۶۴، با سمت گزارشگر صداوسیما در جاده اصفهان – قم بر اثر سانحه رانندگی و ضربه مغزی به شهادت رسید. پیکر او را در گلزار شهدا وادی رحمت زادگاهش به خاک سپردند.

شهید جعفر جباری‌پورهریس: نوزدهم اردیبشهت ۱۳۴۶، در شهرستان هریس به دنیا آمد. پدرش مطلب، کشاورزی می‌کرد و مادرش گل‌خانم نام داشت. دانش‌آموز سوم راهنمایی بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم اسفند ۱۳۶۳، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه برجا ماند و سال ۳۷۶ پس از تفحص، در گلزار شهدای شهرستان تبریز به خاک سپرده شد.

 • عکاس آزاد

 شهید علیرضا شاهی: پنجم مرداد ۱۳۴۴، در شهرستان میانه به دنیا آمد. پدرش شیرعلی کشاورزی می کرد و مادرش راضیه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و دیپلم گرفت. نویسنده بود. از سوی جهادسازندگی در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم آذر ۱۳۶۲، با سمت خبرنگار در پاسگاه زید عراق بر اثر تشنگی به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
خبرنگار مجله رشد

شهید ابراهیم عمله‌زاده: چهارم فروردین ۱۳۴۵، در شهرستان اهر به دنیا آمد. پدرش موسی، کشاورز بود و مادرش مولود نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به‌عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. پنجم بهمن ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع شده است.
خبرنگار مجله «امید انقلاب»

شهید رحیم‌رحیمی‌چاپانی: بیستم دی ۱۳۳۵، در شهرستان تبریز به دنیا آمد. پدرش یوسفعلی و مادرش زبیده نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارمند بود. سال ۱۳۶۰ازدواج کرد به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم مهر ۱۳۶۲، در مریوان هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای بقائیه زادگاهش واقع است.

 • دستیار فیلم بردار صدا و سیما

شهید سیدهادی غیبی: دهم تیر ۱۳۳۱، در شهرستان ساری به دنیا آمد. پدرش میرعلی و مادرش دره نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. کارمند صدا و سیما بود. سال ۱۳۵۹ ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم مهر ۱۳۶۲، با سمت خبرنگار دربانه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر وی را در گلزار شهدای وادی رحمت شهرستان تبریز به خاک سپردند. برادرش میر اژدر نیز به شهادت رسیده است.

 • صدابردار ویدیو صدا و سیما تهران در سال ۱۳۵۶

شهید علی‌اکبر خراسانی: بیست و نهم دی ۱۳۴۱، در شهرستان مرند به دنیا آمد. پدرش محمدعلی، در بهداری کار می‌کرد و مادرش طاهره نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. خبرنگار بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. سیزدهم آبان ۱۳۶۲، در مرز ایران و عراق بر اثر اصابت ترکش به کمر، شهید شد. مدفن او در گلزار شهدای باغ رضوان زادگاهی واقع است.

 • گزارشگر رادیو بود و با صدا و سیما استان همکاری داشت

شهید امیر جدیری‌نام‌آور: بیست و ششم تیر ۱۳۴۶، در شهرستان تبریز به دنیا آمد.پدرش عبدالوهاب، تراشکاری می کرد و مادرش صدیقه نام داشت. دانش آموز اول متوسطه بود. به عنوان  بسیجی در جبهه حضور یافت. یازدهم مهر ۱۳۶۱، با سمت امدادگر در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش و گلوله به شهادت رسید. پیکر او در گلزار شهدای وادی رحمت زادگاهش به خاک سپردند.

 • گزارشگر برنامه کودک صدا و سیمای استان

شهید رحیم ‌اصل‌لاهیجانی: سوم اردیبهشت ۱۳۴۴، در شهرستان تبریز به دنیا آمد. پدرش عباسعلی، پارچه‌فروشی می‌کرد و مادرش حبیبه نام داشت. دانش‌آموز سوم متوسط بود. از سوی جهاد سازندگی در جبهه حضور یافت. هفتم فروردین ۱۳۶۱، در شوش بر اثر اصابت گلوله به صورت و پا، شهید شد. پیکر او را در گلزار شهدای وادی رحمت زادگاهش به خاک سپردند. برادرش مجید نیز به شهادت رسیده است.

 • به عنوان گوینده برنامه کودک با مرکز صدا و سیما استان همکاری داشت

شهید رحیم حسن‌پور: هشتم شهریور ۱۳۳۵، در ترکمانچای تابعه شهرستان میانه ببه دنیا آمد. پدرش ملک علی، خواربارفروشی می کرد و مادرش گلعذار نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارمند صدا و سیما بود. سال ۱۳۶۰ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و دو دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم اسفند ۱۳۶۳، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به کتف، شهید شد. مدفن او در گلزار شهدای وادی رحمت شهرستان تبریز قرار دارد. برادر وی رضا نیز به شهادت رسیده است.

 • استخدام در صدا و سیمای مرکز استان

شهید علی ‌حسین‌زاده سعید: بیست و سوم مرداد ۱۳۳۴، در شهرستان تبریز به دنیا آمد. پدرش مجید، کارمند دانشگاه بود و مادرش رقیه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. سوم آذر ۱۳۵۹، در بندر ماهشهر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر او را در گلزار شهدای وادی رحمت زادگاهش به خاک سپردند.
همکاری فعال با صدا و سیما مرکز استان

شهید علی‌اکبر سالک‌سلامی: بیستم مرداد ۱۳۱۹، در شهرستان تبریز به دنیا آمد. پدرش محمدعلی، مغازه دار بود و مادرش سیاره نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. سال ۱۳۴۰ ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و نهم مهر ۱۳۶۲، در سردشت هنگام درگیری با گروه های ضد انقلاب بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای وادی رحمت زادگاهش واقع است.

 • در سال ۱۳۵۱ به استخدام صدا و سیما استان در آمد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.