تاریخ انتشار : سه شنبه 12 بهمن 1400 - 22:04
کد خبر : 3663

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجانشرقی عنوان کرد:

نقش خطیرجایگاه های سوخت درحوزه اقتصاد و امنیت کشور

نقش خطیرجایگاه های سوخت درحوزه اقتصاد و امنیت کشور
فصل تدوین-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در دیدار با اعضای هیات مدیره اتحادیه وانجمن صنفی جایگاه داران استان گفت: جایگاههای سوخت استان نقش خطیر ی در حوزه اقتصاد و امنیت کشور دارند.

فصل تدوین-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در دیدار با اعضای هیات مدیره اتحادیه وانجمن صنفی جایگاه داران استان گفت: جایگاههای سوخت استان نقش خطیر ی در حوزه اقتصاد و امنیت کشور دارند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از امور رسانه ای اتحادیه جایگاه داران استان آذربایجان شرقی؛دکتر کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با اعضای هیات مدیره اتحادیه و انجمن صنفی و جمعی از پیشکسوتان و فعالین عرضه مواد سوختی استان آذربایجان شرقی ضمن اشاره به نقش اقتصادی و سرمایه گذاری جایگاههای سوخت استان ، نقش خطیر این صنف در حوزه امنیتی و اجتماعی را مهم برشمرد.
دکتر کلامی با اشاره به لزوم سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و سرمایه گذاری گفت : در نظر داریم با اجرای طرح های کلان سرمایه گذاری و ایجاد بسترهای مناسب و تامین امنیت سرمایه گذاران، تبریز را به همان جایگاه رفیع اصلی خود برگردانده و به مقصد گردشگری وتفریحی کشور تبدیل سازیم .
وی ایجاد بزرگراه های در دست احداث در استان را در سطح کشور بی نظیر خواند و از وسعت چشمگیر این بزرگراه ها بعنوان محرک شریان توسعه حمل و نقل و ترانزیت و رونق مقوله گردشگری و صنایع جانبی نظیر حایگاه های سوخت و مراکز و مجتمع های خدماتی و رفاهی یاد نمود.
وی در ادامه بر لزوم توجه هرچه بیشتر درخصوص صدور مجوز های احداث جایگاه ها براساس جانمایی و مکان یابی دقیق و کارشناسی با هماهنگی ادارات مربوطه و اتحادیه جایگاه داران تاکید نمود .
دکتر کلامی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم همراهی و پیگیری مشکلات صنفی و معیشتی این صنف با هماهنگی ادارات مربوطه در نشست تخصصی با استاندار محترم تاکید و تجلیل از جایگاه داران استان که در ایام کرونا و حوادث تلخ ابان ماه ایثارگری نموده اند را لازم دانست و برای حل مشکلات متعدد جایگاههای سوخت استان در بخشهای تامین قطعات و حل مشکل مالیاتی و برخی مشکلات صنفی و معیشتی این صنف قول مساعد دادند.
در ادامه این دیدار سلمان امیری تیکمه داش رئیس اتحادیه جایگاه داران استان ضمن اشاره به نقش پررنگ جایگاه داران استان آذربایجان شرقی در طول انقلاب اسلامی و۸سال دفاع مقدس و حوادث تلخ ابان ماه گذشته، مشکلات رفاهی ،معیشتی و اقتصادی جایگاه ها را مهم و قابل توجه دانسته و حمایت مدیریت اجرایی استان را ازاین قشر خواستار گردید.
عضو هیات مدیره کانون انجمن های صنفی جایگاههای سوخت کشور در ادامه گفت: جایگاههای استان با توجه به اتخاذ برخی سیاستهای غلط در حوزه مالیاتی و اقتصادی با بحران شدید روبرو بوده و عمدتا دچار ورشکستگی و رکود قرار دارند وی ایجاد جایگاه های تک سکو در سطح شهر که اخیرا توسط شهردار محترم تبریز و مصوبه کمیسیون گردشگری شورا با جریان سازی رسانه ای مطرح شده را مورد انتقاد قرار داد و گفت: این طرح به نوعی غیر منطقی و رانتی و غیر کارشناسی بوده و در صورت اجرائی شدن این مصوبه بر اساس اذعان کارشناسان موجب رکود ،بیکاری و هدر رفت منابع و ازبین رفتن سرمایه های ملی و منابع اقتصادی و سرمایه انسانی در سطح کلان خواهد شد.
وی معاونت اقتصادی استاندار را امین صنف خوانده و افزود : بایستی براساس اصل شفاف سازی و طرح ایده ها و انتقادات ،مطالب و مشکلات خودمان را به این معاونت انتقال داده و منتظر پاسخ روشن ،دقیق و شفاف باشیم و در این مورد باتوجه به اینکه محصولات ارائه شده در حایگاه های کشور کالای استراتژیک و مهم است بایستی معیشت و رفاه اجتماعی آنان تامین گردد.
رئیس اتحادیه جایگاه داران استان برگزاری همایش تجلیل از فعالین و جایگاه داران نمونه در راستای قدردانی از زحمات آنان در طول سالیان متمادی خصوصا در ایام کرونا و حوادث تلخ ابان ماه گذشته را از برنامه های در دست اجرا توسط این اتحادیه عنوان نمود.
امیری تیکمه داش رئیس اتحادیه جایگاه داران استان مشکلات صنفی جایگاه داران را مهم ارزیابی نموده و بر لزوم توجه خاص و حمایت از جایگاه داران استان تاکید کرد و تشکیل کارگروه ویژه استانی متشکل از اتحادیه و انجمن صنفی و اداره کل کار تعاون ورفاه اجتماعی و استاندارد و اتاق اصناف وسازمان صنعت معدن و تجارت و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان با محوریت استانداری را خواستار گردید.
درادامه این جلسه صمد محمد پور نیکنام دبیر و عضو هیات مدیره ودبیر انجمن صنفی جایگاههای سوخت استان آذربایجان شرقی لزوم توجه هرچه بیشتر به مشکلات صنفی جایگاه داران در بخش های مختلف مالیاتی و اقتصادی و استاندارد را خواستار گردید.
وی تداخل سازمانی در صدور مجوز های احداث جایگاه ها را از عمده مشکلات صنفی خواندو گفت : برای بررسی و رسیدگی دقیق به مسائل اقتصادی و رفاهی و مالیاتی این صنف معاونت اقتصادی استاندار بایستی کارگروه ویژه ای تشکیل و برای حل مشکلات متعدد جایگاههای سوخت استان راهبردهای اساسی تبیین گردد.
دبیر و عضو هیات مدیره انجمن صنفی جایگاههای عرضه سوخت استان آذربایجان شرقی حمایت از جایگاه داران را حمایت از سرمایه گذاری خواند و گفت : قوانین دست وپا گیرو تداخل سازمانی آفت توسعه و سرمایه گذاری است و اگر سرمایه گذار یا فعال صنفی احساس امنیت کند قطعا برای توسعه و اشتغالزایی جوانان و خدمت گذاری به شهروندان پیشقدم خواهد بود.
وی کسری نامتعارف بنزین ناشی از تبخیر و ارزش افزوده غیرمنطقی ،تعدد صدور مجوزهای احداث جایگاه در فواصل کوتاه، تورم و بدهی های مالیاتی و نگاه از بالا به پایین و حاکمیتی در بخش سرمایه گذاری و اشتغالزایی را از مهمترین مسائل و مشکلات این صنف برشمرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.