تاریخ انتشار : جمعه 27 مرداد 1402 - 14:57
کد خبر : 4353

افتخاری دیگر برای ایران توسط یک جوان تبریزی؛

کسب مقام سوم بین‌المللی از سوی فیفا با آنالیزور آنلاین بازی‌های فوتبال

کسب مقام سوم بین‌المللی از سوی فیفا با آنالیزور آنلاین بازی‌های فوتبال
فصل تدوین-تکنولوژی مدرن به بخشی جدایی ناپذیر از اکثر ورزش ها در سراسر جهان تبدیل شده است و در این راستایک جوان تبریزی توانست با راه‌ انداری ربات آنالیزور آنلاین بازی‌های فوتبال، مقام سوم بین‌المللی از سوی فیفا را به خود اختصاص دهد.
فصل تدوین-تکنولوژی مدرن به بخشی جدایی ناپذیر از اکثر ورزش ها در سراسر جهان تبدیل شده است و در این راستایک جوان تبریزی توانست با راه‌ انداری ربات آنالیزور آنلاین بازی‌های فوتبال، مقام سوم بین‌المللی از سوی فیفا را به خود اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجانشرقی؛نخستین نشست رسانه‌ای مهندس محمود استاد نورانی،کارشناس رسمی فیفا در تبریز و نفر سوم جهان در آنالیز تخصصی و  با دقتصددرصدی بازی‌های ملی و بین‌المللی فوتبال صبح امروز در سالن جلسات هتل تبریزبرگزار شد.

مهندس محمود حاجی استاد نورانی در سال ۱۳۵۸ در شهر تبریز متولد شد و پس از سال‌ها تحصیل درخشان و کسب عناوین مختلف علمی توانسته مدارک رسمی وبین المللی مایکروسافت azure administrators management،  azure fundamentals ، concert management و microsoft administrators data center که از جمله معتبرترین و مهم‌ترین مدارک علمی جهان در حوزه دانش IT محسوب می‌شوند را کسب نماید.

از جمله مهم‌ترین فعالیت‌ها و تخصص‌های ارزشمند مهندس نورانی می‌توان به برنامه نویسی تحت شبکه ، برنامه نویسی تحت وب، مدیریت امنیت شبکه، برنامه نویسی تحت هوش مصنوعی و مدیرت تحت سیستم های شبکه اشاره کرد.

وی در ماه‌های اخیر توانسته به دلیل فعالیت‌های ارزشمند و علمی خود در حوزه بهره‌گیری از هوش مصنوعی برای تحلیل آنلاین مسابقات فوتبال در سطح جهان وکشور، مقاوم سوم بین المللی را از فیفا دریافت نماید.

وی به رغم پیشنهادات مختلف بین‌المللی و همچنین ملی، حضور در تبریز و پیشبرد فعالیت‌های خود از تبریز را انتخاب کرده و معتقد است برای همگام‌سازی آنالیزمسابقات فوتبال در کشور باید بیش از این‌ها تلاش کرد.

مهندس نورانی با سرمایه‌گذاری در این حوزه در تلاش است

تا تحلیل تیم های داخلی ایران اسلامی را همگام با تیم‌های مطرح بین‌المللی پیش برده و وابستگی فوتبال کشور به اناایزورهای خارجی و نرم افزارهای خارجی راکاهش دهد.

نورانی در این نشست گفت: بر خود وظیفه می دانم هفدهم مرداد ماه سالروز شهادت شهید صارمی که به نام روز خبرنگار نامگذاری شده و سایر جانباختگان اینحوزه همچون حادثه هواپیمای c130 (سی یکصد و سی) را حضور شما انسان های مسئولیت پذیر و متعهد تبریک عرض نمایم.

وی ادامه داد: بدون شک خبرنگاران و اصحاب رسانه در پیشبرد توسعه و پیشرفت کشور و رفع نارسایی‌ها و نواقص موجود در بخش‌های مختلف، نقش بسزایی ایفامی‌نمایند که نتیجه آن، تاثیر مستقیم بر بهبود زندگی هموطنان و افزایش عزت و اقتدار ایران اسلامی در بعد جهانی است.

وی هدف از برگزاری این نشست صمیمی را ، آشنایی با مدیران و خبرنگاران رسانه‌های مطرح استان و فتح بابی برای شروع برخی همکاری های مشترک عنوان کردو ادامه داد: بنده از سال ۹۵ تا به امروز به شکل بسیار تخصصی و ویژه در حوزه آی تی به دنبال انجام کارهایی متفاوت و خاص با هدف بی نیازسازی کشورم درحوزه ورزش هستم. نتیجه تلاش های قریب به ۱۰ ساله اینجانب و دوستان عزیزم، اخذ نشان و سرتیفیکیت معتبر بین المللی از فیفا در حوزه آنالیز پیش، آنلاین و پساز از بازی تمامی مسابقات فوتبال ایران و جهان با بهره گیری از هوش مصنوعی است.

کارشناس رسمی فیفا در ادامه سخنان خود گفت: تا به امروز هیچ شخصی در کشور و در بسیاری از کشورهای دنیا، نتوانسته فعالیت‌های قابل دفاع و منحصربفردی در حوزه آنالیز آنلاین و تخصصی مسابقات مختلف با دقت نزدیک به صددرصدی داشته باشد.

نورانی اظهار کرد: در دیدارهای اخیری که با مسئولان فیفا و همچنین فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران داشتیم اعلام کردم که بنده به عنوان یک تبریزی، ازهمین شهر و دیار فعالیت رسمی و رسانه ای خود را آغاز خواهم کرد. بنده شخصی علمی هستم و هیچ علاقه ای به فعالیت های سیاسی نظیر انتخابات مجلس وشورای شهر ندارم که با برگزاری این نشست، سعی در تبلیغات مستقیم و غیرمستقیم داشته باشم.

وی در تبیین عملکرد ربات آنالیزور بازی‌های فوتبال گفت:

Gpt یا همان سرور هوش مصنوعی، وظیفه دارد که به شکل روزانه تمامی سرورهای دنیا را جستجو و اقدام به حفظ و نگهداری آن‌ها در حافظه خود‌ می‌نماید. اینربات همچون مغز انسان، شبیه‌سازی شده و شامل دو حافظه کوتاه‌مدت و بلند مدت است. این ربات، پس از ارسال درخواست مورد نظر، فرآیند جستجو و محاسبه راآغاز می‌کند.

وی در همین راستا ادامه داد: با گسترش روزافزون تکنولوژی، اکثر علم‌ها به استفاده از ظرفیت هوش مصنوعی روی آورده‌ اند و ما نیز با استفاده از توان و دانشتخصصی تیم متخصص پنج نفره و زیر مجموعه چهل نفری خود اقدام به بهره‌گیری از هوش مصنوعی در حوزه آنالیز آنلاین، پیش و پس از بازی فوتبال کردیم.

نورانی تصریح کرد: این سیستم آنالیز، قابلیت آن را دارد که در کمتر از هشت ثانیه، اطلاعاتی کامل از تمام بازیکنان و مربیان همچون لیگ اروپا و ایران را استخراجکرده و gpt با استفاده از حافظه بلندمدت، اطلاعات درخواستی لازم از تیم مورد نظر را پس از نشان دادن فیلم بازی‌ها، تحلیل نماید. این ربات پس از ارائهتحلیل‌‌های درخواستی، اطلاعات آن را برای همیشه در حافظه خود نگاه داشته و در درخواست‌های بعدی نیز، تحلیل‌هایی همچون تحلیل « بازی گذشتهاستقلال_تراکتور» را ارائه می‌کند.

وی در همین راستا ادامه داد: ربات ما قابلیت آن را دارد که همچون یک مشاور و مربی تخصصی، پیشنهادات لازم را ارائه کرده و حتی قوی‌ترین ترکیب تیم برایبازی در مقابل تیم حریف را ارائه نماید.

وی با بیان اینکه وجه تمایز gpt و مغز ما آن است که ممکن است مغز انسان دچار شک و اشتباه شود اما شک و خطا در ربات، جایی نخواهد داشت عنوان کرد: ازجمله کارهای مهم هوش مصنوعی تحلیل هر۱۴دقیقه بازیlive، تشخیص نحوه فعالیت و عملکرد بازیکنان ، ضعف دروازه بان ، نحوه بازی درمقابل تیم حریف است.تشخیص و کنترل حالت روانی بازیکنان، ضعف‌های تیم مقابل،خط حمله، هافبک‌ها و خط حمله از دیگر قابلیت‌های ربات می‌باشد. با استفاده از این ربات، بهترین راهبرد برای برد در مقابل تیم حریف را با ارائه واقعی‌ترین تحلیل،امکان‌پذیرتر خواهد کرد.

به گفته نورانی، برای ساخت و توسعه این ربات آنالیزور نزدیک به ۵۰ میلیارد ریال با هزینه شخصی، سرمایه‌گذاری شده و برای ۱۰ نفر به شکل مستقیم. اشتغالزایی شده است.

وی با بیان اینکه چهار پروژه دیگر مهم و‌ بین المللی توسط تیم او در دست اجراست عنوان کرد؛ امیدواریم در آینده نزدیک با برگزاری نشست‌های دیگر رسانه‌ای،شاهد‌رونمایی از دستاوردهای دیگر این مجموعه باشیم.
در پایان این نشست با اهداء لوح از خبرنگاران تجلیل و از زحمات آنها تقدیر به عمل آمد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.