تاریخ انتشار : سه شنبه 11 تیر 1398 - 15:24
کد خبر : 514

اخذ مجوز بورسیه ۳۰ دانشجوی خارجی در پردیس ارس دانشگاه تبریز

اخذ مجوز بورسیه ۳۰ دانشجوی خارجی در پردیس ارس دانشگاه تبریز

فصل تدوین-مجوز بورسیه ۳۰ دانشجوی خارجی توسط پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز دریافت شد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز، رئیس دانشگاه تبریز در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: جذب دانشجویان خارجی جزو اولویت های دانشگاه تبریز است و پردیس بین المللی ارس این دانشگاه پتانسیل های بالایی در این زمینه

فصل تدوین-مجوز بورسیه ۳۰ دانشجوی خارجی توسط پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز دریافت شد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز، رئیس دانشگاه تبریز در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: جذب دانشجویان خارجی جزو اولویت های دانشگاه تبریز است و پردیس بین المللی ارس این دانشگاه پتانسیل های بالایی در این زمینه دارد.
میررضا مجیدی تاکید کرد: صنایعی که در منطقه آزاد ارس مستقر هستند و ظرفیت های بالای گردشگری به این موضوع کمک می کنند.
وی با اشاره به اهمیت ارتباط دانشگاه دانشگاه با صنعت، خاطرنشان کرد: دانشگاه تبریز می تواند به کمک بخش های تحقیق و توسعه صنایع مستقر در ارس آمده و در زمینه بهبود کیفیت کالاهای تولیدی با صاحبان صنعت همکاری کند.
مجیدی در ادامه گفت: ارتباط و همکاری با اساتید دانشگاه های قفقاز و اوراسیا با دانشگاه های ارس نیز جزو برنامه های آتی است.
وی تصریح کرد: بر اساس برنامه های تعریف شده، واحد بین الملل انجمن بازاریابی ایران در شمال غرب کشور در منطقه ازاد ارس راه اندازی می شود.
مجیدی افزود: کارگاه های آموزشی متناسب با نیازهای صنایع منطقه توسط دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.
رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به ضرورت همکاری مشترک با شرکت های دانش بنیان مستقر در ارس، عنوان کرد: همکاری مشترک شرکت های دانش بنیان های مستقر در مرکز رشد دانشگاه تبریز با شرکت های دانش بنیان مرکز رشد ارس به توسعه صنعتی استان کمک می کند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود، تاکید کرد: تیم تحقیقاتی مشترک دانشگاه های ترکیه دانشگاه تبریز در حوزه ها و زمینه های مورد نظر فعالیت خواهند کرد.
مجیدی گفت: در بحث گردشگری حضور انجمن علمی گردشگری و کانون علمی گردشگری دانشگاه تبریز که تور لیدر های گردشگری متشکل از دانشجویان هستند، می توانند در زمینه گردشگری ارس هم ایفای نقش می کنند.
رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز نیز در ادامه جلسه گفت: مجوز بورسیه ۳۰ دانشجوی خارجی برای تحصیل در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز، اخذ شده است.
سید صمد حسینی افزود: انتقال دانشجویان ایرانی که مشغول به تحصیل در آذربایجان، ارمنستان و نخجوان هستند نیز یکی دیگر از موضوعات مهمی است که در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز دنبال می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این جلسه تاکید کرد: وام کم بهره برای دانشجویان پردیس ارس دانشگاه تبریز با معرفی به بانک و از طریق صندوق رفاه دانشگاه با مشارکت سازمان منطقه آزاد ارس، تعلق می گیرد.
محسن نریمان گفت: دانشگاه تبریز یکی از برندهای مهم دانشگاهی کشور است و از هر نوع فعالیت دانشگاه تبریز در منطقه آزاد ارس حمایت می کنیم.
وی با اشاره به حمایت از حضور اساتید و دانشجویان خارجی و ایرانی در ارس خاطرنشان کرد: افزایش فعالیت دانشگاهی باعث معرفی بیشتر ارس در سطح کشور و مجامع بین المللی خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.